Jak jsem viděl Imaginárium...

22. ledna 2010 v 22:14 | Honza >Osobně<

- Aneb můj pohled na Imaginárium a poslední roli Heatha,-)


Já, obrovský fanoušek Heatha jsem si nemohl nechat ujít premiéru jeho posledního filmu, takže včera 21. ledna 2010 okolo 17:15 jsem seděl v Palace Cinemas a nechal jsem se unést Imagináriem dr. Parnasse.

Začátek filmu vás nutí přemýšlet na Heatha neustále, protože očekáváte, kdy se tam asi tak objeví, ale to čekání vám vyplní krásné porstředí Londýna, a k tomu ten chaotický karneval, protože nějak tak se Imaginárium prezentuje, jako velký bál masek, zábavy, snů a fantazie.
Souhlasím s Terrym Gilliamem v tom, že film oživne, když se na scéně objevuje Heath, v tu chvíli totiž tušíte, že film bude stále lepší, je to jako sázka na jistotu.

Heath má v tomto filmu zábavný ráz, jeho postava je komická, chytrá, neotřelá a k tomu všemu jeho výkon je plný energie, a života, vzhledem k jeho tragické smrti je až podivně zvláštní, že už zemřel, v příběhu máte totiž pocit, že vidíte herce, který právě hraje to co ho opravdu baví, v čem se vyřádí, a jen doufáte, že takových rolí předvede ještě mnoho, možná bych i řekl, že tam jde cítit určitý výraz z Jokera, a to né v postavě, nebo výkonu, ale v té komické bázi jeho hraní, po Jokerovi, který byl děsivě komický, je Tony takovým hodně slabším odvarem, ale jde tu poznat, že kromě dramatických rolí, šlo Heathovi i zábavné prostředí, myslím, že si to užíval, a dal do té role samozřejmě opět vše ze sebe, jak nejvíce mohl. Já se při tom bavil, někdy jsem zas pozoroval jeho tvář, gesta, a snažil si užít každý kus jeho osobnosti, těla a hereckých schopností, protože ačkoli to možná nechceme, nikdy více se nám to nepodaří, a proto musíme vychutnávat Heatha plnými doušky!

Co se týče herců, kteří Heatha dohráli, velmi chválím Johnnyho Deppa, byl Heathovi nejvíce podobný, a to jak gesty, hlasem, tak fyzicky, myslím, že se to role vpravil ze vší vervou nejvíce, ale to nic nemění na tom, že Law a Farell byli také úžasní, můžeme jim být vděční za to, že takovou pomoc posyktli, a rozhodli se Heathovu roli dohrát, protože když vezmeme příkald, že by jsme film neviděli, né jen že by jsme přišli o poslední filmové okamžiky Heatha, ale také a senzační podívanou!
Film je opravdu krásný, triky, fantazie, výkony, vše je perfektní, takže myslím, že pokud je Gilliam tím prokletým režisérem, tohle se mu zatraceně povedlo, a to nepřeháním!

Rozloučení s Heathem tedy asi nemohlo dopadnout lépe, i když já bych se s ním loučit na plátně nechtěl vůbec, a celé mi to příjde proti srsti, ale bohužel s tím, jak osud s Heathem naložil, nikdo nic neudělá, a i když mne to velice mrzí, musíme ztrátu nejtalentovanějšího herce mladé generace příjmout, a v tom kině se pro tentokrát navždy s ním a jeho skvělým úsměvem rozloučit...

Film tedy jedině doporučuji, a ten kdo má Heatha obzvlášť rád, neměl by ani na chvíli váhat, a do toho kina jít, protože jak říkám tenhle film se moc povedl! A Heath jen opět, ale naposledy potvrdil, že jako herec má málo konkurentů.

Takže pro film a Heatha dávám 100%. 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama