Leden 2010

K včerejšímu výročí pár fotografií...

23. ledna 2010 v 18:39 | Honza
Včera uběhly přesně dva roky od smrti Heatha, jako takovu malou vzpomínku uvádím pár Heathových pěkných fotografií, a rozhovor v podobě videa,-)

Jak jsem viděl Imaginárium...

22. ledna 2010 v 22:14 | Honza >Osobně<

- Aneb můj pohled na Imaginárium a poslední roli Heatha,-)

Heath Ledger: Forever!

22. ledna 2010 v 21:44 | Honza
Když se ohlédneme o 2 roky zpět, tak touhle dobou v roce 2008 byl patrně nalezen Heath bez známek života ve svém bytě. Zemřel, ale jeho filmový duch, duch osobnosti, a okouzlující tvář plná energie tu zůstává nadále,-)


Dnes se poprvé můžeme loučit s Heathem

21. ledna 2010 v 13:18 | Honza
Je to tak, dnes má premiéru dlouho očekávaný film Terryho Gilliama- Imaginárium dr. Parnasse, který je zároveň posledním snímkem Heatha, který bohužel tragicky zemřel během natáčení.
Ve filmu po sléze spatříme další herce- Johnnyho Deppa, Colina Farella a Juda Lawa, kteří na počest Heatha jeho roli Tonyho dohráli.
Já jdu samozřejmě do kina dnes na premiéru, takže se můžete večer těšit na mou vlastní recenzi Imaginária, a popsání ,,posledního´´ Heatha,-)
Pokud můžete, vyražte do kin také.

Imaginárium dr. Parnasse na BAFTA a Oscarech!

20. ledna 2010 v 16:36 | Honza
Imaginárium dr. Parnasse jak jsem už dříve informoval dostalo nominaci na Oscara za Nejlepší masky, dále se Imaginárium také ocitlo v nominacích na britských oscarech- BAFTA, kde je nominováno celkem ve 4 kategoriích: Nejlepší masky, Nejlepší produkce designu, Nejlepší vizuální efekty a Nejlepší kostýmy.

Stmívání Temného rytíře neporazilo

19. ledna 2010 v 15:14 | Honza
Ačkoli se nedávno dělaly dohady o úspěších Stmívání, byly to opravdu pouhé nesmysly.
Temný rytíř se ještě ke konci roku 2009 držel na prvních místech nejúspěšnějších filmů historie, a momentálně je na pevném 5. místě! Nemusíme se tedy bát, že nějaká upírská teenagerská sága by porazila snímek, který v mnohých směrech šlapal na paty i Titanicu! Filmový web Gorilla. cz dokonce označil druhý díl Stmívání za jeden z nejhorších filmů roku 2009, myslím, že o tom, zda je Stmívání něčím kvalitním, nebo (ne) hloupým, bysme mohli krátce diskutovat...,-)

Žebříček TMF: Temný rytíř 50. nejlepší film minulého desetiletí

19. ledna 2010 v 14:46 | Honza
Rád vás informuji o úspěších filmů Heatha, nebo Heatha samotného, no a jeden tu máme opět, není to nic významného, a podobných žebříčků o nejlepších filmech desetiletí jsme slyšeli mnoho, ale myslím, že rekapitulování filmografie za uplynulých 10 let není nic špatného, navíc myslím, že některé Heathovy filmy jsou opravdu mistrovskými kousky- Web The Movie Fanatic, a filmový rezident a kritik David Dimichelle uvedl žebříček 50. nejlepších filmů od roku 2000, Temný rytíř skončil na skvělém 50. místě.

Imaginárium dr. Parnasse: Výlet za hranice snů

18. ledna 2010 v 22:33 | Honza
V druhém čísle televizního magazínu TV Star, který vyšel dnes 18.ledna, se objevil článek o Imagináriu dr. Parnasse ti, kteří ho nemají si ho můžou přečíst tady!,-)

Zarezervujte si Imaginárium!

18. ledna 2010 v 20:21 | Honza
Pokud někdo stále nemá zarezervované lístky na čtvrteční premiéru Imaginária, a ví jistě, že chce jít, tak například v sítích kina Palace Cinemas má již šanci lístky rezervovat, takže neváhajte a pospěšte si,-)

Pár výroků Heatha

18. ledna 2010 v 17:10 | Honza


Temný rytíř současně 5. komerčně nejúspěšnějším filmem všech dob!

16. ledna 2010 v 17:00 | Honza
Filmů, které se v tržbách přiblížily hranici jedné miliardy dolarů, je poměrně dost. Přehoupnout se přes ni ale zvládlo jen pět. Avatar to zvládl za osmnáct dní!


Na páté pozici mezi nejvýdělečnějšími filmy všech dob teď najdeme Temného rytíře. Ten k pokoření této magické hranice potřeboval ještě jedno uvedení. Čtvrté místo opanuje dvojka Pirátů z Karibiku. Třetí je třetí Pán prstenů. Na druhém místě je tedy Avatar, kterému se povedlo dostat se na tuto příčku za dvacet dní! Teď mohutně pronásleduje jiný velkofilm režiséra a scenáristy Jamese Camerona , Titanic. Dokáže ho opět potopit? Tuto otázku si pokládá většina lidí, kteří se zabývají filmem. Nicméně je to dost pravděpodobné. Zatím mu chybí "jen" 500 milionů dolarů.

http://77.78.96.26/rs_image/201001122233_amp,.jpg

Zdroj: Fbd


Heath už nechtěl dělat blonďatého panáka

16. ledna 2010 v 15:19 | Honza
Jistě každý pamatuje role Heatha před rokem 2003, byli to blonďatí krasavci v historických komediích, či filmech, ve kterých ukazoval nejen herecký talent, ale pro své fanynky ukázal i to ,co možná sám nechtěl- krásu a charisma.

Zajděte si na web Imaginária!

16. ledna 2010 v 13:37 | Honza
Oficiální web Sonny Classics- Imaginária dr. Parnasse je již delší dobu v provozu, a vy jej můžete navštívit, - myslím, že stránka sama už ukazuje jak pěkný a fantastciký film sám o sobě bude,-)


IMAGINÁRIUM DOKTORA PARNASEv Týdeníku Televize

16. ledna 2010 v 13:24 | Honza
Heath Ledger se definitivně loučí a režisér Terry Gilliam znovu dostává své pověsti prokletého filmaře ponuře rozpustilou fantasy o starém muži, který se po tisíci letech snaží vyhnout splátce smlouvy s ďáblem.

Terry Gilliam patří mezi pozoruhodné tvůrce nejen díky filmografi i čítající kromě počátků s Monty Pythony i kousky, jako Brazil, 12 opic či Strach a hnus v Las Vegas, ale i vinou nekonečné smůly, která jeho snímky často čas provází. Koneckonců o krachu jeho projektu Man Who Killed an Don Quixote dokonce vznikl celovečerní dokument. A průšvihy, jak známo, pokračovaly i při natáčení Imaginária, maginária, v jehož průběhu tragicky zemřel představitel hlavní role Heath Ledger.
Heath Ledger ještě trochu žije - foto: bontonfilm, archiv tt
Gilliam se statečně rozhodl snímek neodepsat a přišel s originálním řešením.

Celý text článku najdete v tištěné podobě časopisu.


Další menší recenze na Imaginárium

16. ledna 2010 v 0:02 | Honza
Heath Ledger hraje sebevražedné člověk v bezvědomí, Lily Cole dospívající, jejichž duše je v nebezpečí.> Heath a Lily Cole v Imagináriu

Heath zemřel v polovině natáčení filmu. Do jeho děje jako Tony vstupuje nevhodným způsobem vzhledem k jeho smrti,- má smyčku kolem krku, a chystá se spáchat sebevraždu.

Po chvíli, ale diváci zapomenou na smutný fakt, že Heath zemřel, děj filmu je totiž prý tak fantaskní, a energický, že to tu pochmurnou náladu filmu trochu potlačilo.

Gilliam je hvězdou svých vlastních filmů, a extrémy se snaží vždy úspěšným způsobem zahnat do kouta...


> Krátký globální úryvek z recenze webu The Miami Herald.com

Všestranně talentovaný Heath

15. ledna 2010 v 23:45 | Honza
To, že byl Heath talentován né jen v herecké činnosti, ale hravě ovládal sport, zpěv, či tance ví, snad každý skalní Heathův fanoušek.
Jednou z dalších zajímavostí je, že před smrtí začal navštěvovat hodiny stepu, a rovněž hodiny zpěvu.


> Heath jako nezapomenutelný Patrick Verona, v jednom z jeho prvních amerických filmů- komedii 10 důvodů, proč tě nenávidím v roce 1999 >>

Michelle možná nevhodně v roli ducha

15. ledna 2010 v 16:19 | Honza
http://michellewilliams-fan.com/photos/albums/Movies/Shutter%20Island/Michelle%20fait%20une%20pause%20sur%20le%20tournage%20de%20Shutter%20Island/normal_michelle-williams-061608.jpg>Michelle během natáčení Shutter Island

Již ve čtvrtek máme premiéru posledního filmu Heatha- Imaginárium dr. Parnasse. Měsíc poté, můžeme jít do kina znovu a to přesně 25. února, kdy má českou premiéru snímek Shutter Island, v češtině Prokletý ostrov, kde hraje hlavní roli Leonardo DiCaprio, a jednu z dalších hlavních rolí vytvořila právě Michelle, která zde ale pozor hraje ducha. Když se prosákla informace o této roli Michelle, mnozí, a také tisk upozornil na to, že se jaksi trochu nevhodně Michelle objeví v novém filmu, téma se samozřejmě týkalo smrti Heatha. Některé jazyky tvrdí, že i Michelle se někdy v roli necítila díky tomu, že jí pár měsíců před natáčením tohoto filmu opustila životní láska navždy.
Pokud si film nechcete nechat ujít, 25. února například v Palace Cinemas,- nashledanou.

Michelle a Matilda ještě jednou

15. ledna 2010 v 0:47 | Honza
Takhle se Michelle a Matilda procházely v Brooklynu v New Yorku toto pondělí,-)

http://michellewilliams-fan.com/photos/albums/Candids/2010/11%2001%202010/normal_Picture_3.pnghttp://michellewilliams-fan.com/photos/albums/Candids/2010/11%2001%202010/normal_Picture_2.png

A tady máte moc pěknou fotku Michelle a Matildy,- sluší jim to opravdu hodně,-)
http://michellewilliams-fan.com/wp-content/uploads/2010/01/michelle_and_matilda_at_LAX.jpg

Michelle a Matilda

15. ledna 2010 v 0:40 | Honza
Bývalá snoubenka a poslední velká láska Heatha- herečka Michelle Williams se 7. ledna procházela spolu s dcerkou Matildou Rose a kamarádkou Bussy Phillips, a její dcerou v Griffith Parku v El Lay, podívejte se na pár fotek, také si povšimněte čím dál větší podoby Heatha v Matildě,-)

2 12